HAKKIMIZDA

Vawtturk Enerji İnşaat Mühendislik Hizmetleri ve Tic. Ltd. Şti. 2017 yılında TUBİTAK desteği ile kurulmuş rüzgar enerjisi, güneş enerjisi, su türbinleri, dalga enerjisi ve hibrit enerji sistemleri alanlarında faaliyet gösteren üretim ve hizmet firmasıdır. Kendi bünyesinde bulundurmuş olduğu teknik ve akademik kadrosu ile enerji sektörünü teknolojik gelişmeler ile buluşturup inovatif ürünler ortaya koymaktadır. Müşteri memnuniyeti ve kalite standartları çerçevesinde ülke ve dünya standartlarına uygun hizmet sunmaktayız.

Güneş enerjisinde Vawtturk Enerji; güneş enerji santrallerinin (GES) yatırım ve teknik danışmanlığı, projelendirme, sistem tasarımı, lisanslı ve lisanssız santral kurulumları, lisans alımı ve işletme, ayrıca lisanssız üretim yönetmeliğine uygun olarak projeler planlama, projelendirme, finans ve uygulama ile kurulum sonrası teknik bakım, onarım konularında da hizmet veriyor. Endüstriyel kurulumların yanı sıra evsel çatı kurulumlarında da çözümler sunuyor. Şebeke bağlantılı (On-Grid) sistemlerin yanı sıra şebekeden bağımsız akü destekli sistemler (Off-Grid), güneş enerjili sulama sistemleri, LED aydınlatma sistemleri, güneş enerjili kamera sistemleri ve elektrikli araç şarj istasyonları gibi alanlarda da hizmet vermektedir.

Rüzgar enerjisinde Vawtturk Enerji; TUBİTAK 1512 ve 1507 programları kapsamında geliştirmiş olduğumuz dikey eksenli rüzgar türbinleri ile enerjide siz müşterilerimiz için çeşitliliği sağlayarak yenilenebilir enerji alanında alternatif çözümler sunmaktayız.

Dalga enerjisinde Vawtturk Enerji; DOKA (Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı) ve Karadeniz Teknik Üniversite işbirlikleri kapsamında Trabzon’da kurulması planlanan dalga enerjisi üretim tesisinde bulunan dalgadan enerji üretim sistemleri tamamen Vawtturk Enerji tarafından tasarlanmış, kurgulanmış ve devreye alınacaktır. Bu kapsamda firmamız tarafından bir adet şamandıralı dalgadan enerji üretim sistemi ve iki adet dalga tahrikli basınçlı hava türbin sistemi geliştirilmesi ve imalatı yapılmıştır.

Hidroelektrik enerjisinde Vawtturk Enerji; Kendi bünyesinde geliştirmekte olduğu Mikro HES sistemleri ile Vawtturk Enerji yenilenebilir enerjinin bu ayağında da önemli bir gelişim göstermektedir. Teknik mühendislik kadromuz ile kullanılması planlanan lokasyona göre uygun fizibilite çalışması yapılarak gerekli sistemin en optimum koşullarda çalıştırılması sağlanmaktadır.

Hibrit enerjide Vawtturk Enerji; Vawtturk enerji geliştirmiş olduğu hibrit enerji sistemleri ile “Enerjimiz Hiç bitmesin“ sloganı doğrultusunda müşterilerimiz için enerjiyi çeşitlendiriyoruz. Hibrit enerji sistemleri olarak; Wiso, mobil enerji istasyonu, Smart Tower gibi ürünlerimiz ile Allah’ın bize sunduğu yenilenebilir enerji kaynaklarından maksimum şekilde faydalanılması hedeflenmektedir.

MİSYONUMUZ & VİZYONUMUZ

Vawtturk Enerji, yaşadığımız gezegenin enerji ihtiyacını temiz kaynaklarla karşılamak için öncülük ederek, yenilenebilir enerjinin kullanımını yaygınlaştırıp, insanoğlunun geleceğini yeni teknolojiler ile destekleyip, dünya ekonomisine katkı sağlamayı ve gelecek nesillere yaşanabilir bir doğa bırakmayı amaç edinmektedir. Vawtturk Enerji, dürüst, güvenilir, ilkeli ve fikir sahibi bir kuruluş olarak varlığını uzun süreler devam ettirebilmeyi görev edinmektedir.

İNSAN KAYNAKLARI POLİTİKAMIZ

Vawtturk Enerji, kuruluşundan bugüne kadar birlik ve bütünlük, anlayış, mükemmellik, sorumluluk gibi unsurları temel alan değerleri esas almaktadır. Sürekli gelişim felsefesi ile faaliyet gösteren Vawtturk Enerji, bunu alanlarında derin bilgi birikimine sahip, tecrübeli ve yetenekli kişilerden oluşan değerli ekibiyle gerçeğe dönüştürmektedir. Vawtturk Enerji’de, çalışmak bir zorunluluk olmaktan çıkarak, eğlenceli bir alışkanlık haline gelir.